0-12 yaş çocuklarının tüm gelişim alanlarına yönelik değerlendirmelerinin takibini, eğitim hizmetlerini dikkate alarak program belirliyoruz.

ÇOCUK GELİŞİMİ VE ÖZELLİKLERİ

Birlikte çocuğumuzun gelişim aşamalarında ki özelliklerini  gözlemleyerek büyüme sürecinde çocuklarımızın gelişimini sağlıklı tamamlamasını hedefliyoruz.

Anne babalar ve anne baba adayları için çocuğun gelişim dönemlerini ve özelliklerini bilmek çocuklarına yaklaşım açısından ebeveynlere yardımcı olacaktır. Çocuğunun gelişimsel özelliklerini bilen bir anne baba çocuğuna yaklaşımda da ona göre davranacaktır. Çocuğun gelişimsel özelliklerini bilen anne baba çocuğa karşı mükemmeliyetçi tarzda yaklaşımda bulunmayacaktır. Çocuğunun yapabildiklerine odaklanıp, başarılarını takdir edecektir.

Çocuk Gelişimi  her ne kadar çocuklara hitap ediyor gibi görünse de çeşitli yaş gruplarındaki bireyleri de doğrudan etkiliyor. Bizler neler yapıyoruz.

Aile eğitimi planlanarak çocuklarımızın gelişimini yakından takip eder anne baba ya yol gösterici oluruz.

  • Çocukların ruhsal bedensel ve zihinsel gelişmelerine katkıda bulunur, çocukların bireysel sorunlarına odaklanır ayrıca ebeveynlere çocukların yaşadığı sorunlar hakkında yardımcı olur.
  • Engelli ya da bir hastalığı olan çocuklara ve ailelerine danışmanlık hizmeti verir.
  • Çocukların psikolojik sorunları anlar ve bunları çözmek için çabalar. Aynı zamanda davranış bozukluğu olan veya bir hastalığı bulunan çocuklara nasıl davranılması gerektiği hakkında da kişilere danışmanlık hizmeti verir.

Diğer Hizmetler